تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

واقعه بزرگ

"به روز قیامت سوگند می خورم و به نفس سرزنشگر قسم می خورم. آیا انسان گمان می کند که ما هرگز استخوان هایش را جمع نخواهیم کرد؟ چرا در حالی که تواناییم که (خطوط) سر انگشتانش را درست و نیکو بازسازی کنیم. (نه این که به گمان او قیامتی در کار نباشد) بلکه انسان می خواهد (با دست و پا زدن در شک و تردید) فرارویش را (از اعتقاد به قیامت که بازدارنده ای قوی است) باز کند (تا برای ارتکاب هر گناهی آزاد باشد). با حالتی (آمیخته با تردید) می پرسد: روز قیامت چه وقت است؟ پس هنگامی (است) که چشم (از سختی و هولناکی آن) خیره شود، و ماه تاریک و بی نور گردد. و خورشید و ماه به هم جمع شوند. آن روز انسان گوید: گریزگاه کجاست؟ این چنین نیست، هرگز پناهگاهی  وجود ندارد. آن روز قرارگاه (نهایی) فقط به سوی پروردگار توست." 1 تا 12 قیامت

 

صدایی بزرگ بر می آید، بانگ سهمگینی سراسر آسمان ها و زمین را فرا می گیرد و آنچنان ناگهانی رخ می دهد که همه را غافلگیر می کند و زمین به لرزه در می آید. به قدری صدای این شیپور بلند است که همه از ترس بیهوش می شوند و می میرند. خورشید و ماه و ستارگان، متلاشی می شوند. دریاها سوزان و گداخته، و کوه ها متلاشی و تکه تکه می شوند و فرو می ریزند. دستگاه منظومه شمسی بر هم می خورد، و تغییر و تحولی عظیم، سراسر جهان را فرا می گیرد. آسمان و زمین به آسمان و زمینی دیگر تبدیل می شوند. بار دیگر صدایی عظیم و سنگین سراسر جهان را فرا می گیرد و همه انسان ها دوباره زنده می شوند و برمی خیزند، همه انسان هایی که از اول تاریخ بشر بوده اند زنده می شوند و سر از خاک بیرون می آورند. ناگهان نوری از جانب خداوند به زمین می تابد و جهان سراسر نورانی می شود. و آنگاه، همه اعمال خود را از ریز و درشت در جلوی چشم خود می بینند. زمان حسابرسی به اعمال فرا رسیده است، قیامت برپا خواهد شد و خداوند به حساب همه اعمال انسان ها خواهد رسید. در آن زمان حتی از ریزترین و کوچک ترین اعمال انسان چشم پوشی نمی شود. پس از محاسبه اعمال، کارنامه اعمال هر انسانی را به او می دهند.

بدکاران راهی جهنم می شوند، آنجایی که آتش هایی گریزان و عذابی سخت و دردناک در انتظارشان است و برای همیشه در آن خواهند ماند. آن روز است که بدکاران می گویند:ای کاش من از خاک بودم، ای کاش لحظه ای که در دنیا مردم، کارم تمام می شد و تا ابد در نیستی جهان فرو می شدم.

و خوبکاران راهی بهشت می شوند، و در آن همیشه شادمان اند و هرچه که بخواهند در اختیارشان قرار می دهند و برای همیشه در آن خواهند ماند.
برچسب ها : واقعه بزرگ , روز قیامت , جهان آخرت , مرگ , دنیای آخرت ,
دسته بندی : جهان آخرت ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :