تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

زندگی جاویدان

"وکافران گروه گروه به دوزخ رانده می شوند، چون به دوزخ رسند درهایش گشوده شود و نگهبانانش به آنان گویند: آیا پیامبرانی از جنس خودتان به سویتان نیامدند که آیات پروردگارتان را بر شما بخوانند و شما را به دیدار این روزتان بیم دهند؟ گویند: آری (آمدند). ولی فرمان عذاب بر کافران محقق و ثابت شده است. (به آنان) گویند: از درهای دوزخ درآیید در حالی که در آن جاودانه اید، پس جایگاه متکبران چه بد جایگاهی است. و کسانی که از پروردگارشان پروا کردند گروه گروه به بهشت رانده می شوند، چون به آن رسند، درحالی که درهایش از پیش گشوده شده است، نگهبانانش به آنان گویند: سلام بر شما، پاکیزه و نیکو شدید، پس وارد آن شوید که (در آن) جاودانه اید. می گویند: همه ستایش ها ویژه خداست که درباره ی ما به وعده اش وفا کرد، و زمین (بهشت) را به ما میراث داد که هر جای از بهشت را بخواهیم، جای خود قرار می دهیم. چه نیکوست پاداش عمل کنندگان." 71 تا 74 زمر

 

پس از تمام شدن دنیا و برزخ، در آن روز بزرگ که آسمان ها متلاشی می شوند، ستاره ها و ماه و خورشید در هم می روند، کوه ها فرو می ریزند، دریاها سوزان می شوند و لرزه ای بزرگ، زمین را فرا می گیرد، همه به پاداش و جزای اعمال خود خواهند رسید، و همه کارنامه اعمال خود را می گیرند. روزی که مردم از شدت وحشت، زبانشان بند می آید و چشم هایشان به سوی نوری بزرگ که بر زمین می تابد، خیره می شود، آنقدر وحشت می کنند و هراسان می شوند که بدون حرکت باقی می مانند و از شدت ترس بیهوش می شوند و می میرند. آن روزی که صدای شیپوری عظیم، سرتاسر آسمان ها و زمین را به لرزه در می آورد. روزی که وعده خداوند است... .

سرانجام پس از پایان محاکمه روز قیامت و حسابرسی، گناهکاران به سوی جهنم رانده می شوند. آنگاه هر کدام از گنهکاران در جایگاه مناسب خود افکنده می شوند، جایگاهی بسیار تنگ. آتش جهنم آنقدر سوزان است که افروختگی آن به دل ها سر می کشد و دلها را می سوزاند. و هر بار که آتش آن فرو می نشیند، شراره ای بر آن اضافه می شود و آن را شعله ور تر می کند. این آتش را گناهکاران با اعمال زشت خود در این دنیا ساخته اند. هرگاه آبی بخواهند، آبی چرک آلود و سوزان و گداخته به آنها دهند، و در اثر سختی شکنجه ها و آتش جهنم، حتی لحظه ای نخواهد مرد و تا ابد و برای همیشه در آن می مانند. آن وقت است که ناله حسرتشان بلند می شود که می گویند: ای کاش ما فرمان خدا را می بردیم و از او اطاعت می کردیم، ای دریغ و افسوس بر ما ... و صدای ناله و فریادشان سر به فلک می کشد...!

و اما نیکوکاران و رستگاران، پس از پایان محاکمه و حسابرسی، راهی بهشت می شوند. هنگامی که به بهشت می رسند، بهشت را در حال استقبال و پذیرایی از خود می بینند. در آنجا هرچه را که دلشان بخواهد و دیدگانشان خوش آید، آماده می شود، هیچ رنج و بدی به بهشتیان نمی رسد، در آنجا کسی سخن لغو و گناه آلود نمی زند. همه با هم خوبند، هیچ اندوهی، خوف و ترسی، عجزی، مرضی، جهلی، مرگ و هلاکتی، و در کل هیچ ناراحتی و رنجی در آنجا وجود ندارد. در آنجا بهشتیان همیشه شاداب و سلامت هستند و همواره احساس طراوت و تازگی می کنند. زیرا هر روز چیز تازه ای درخواست می کنند و هر هرچه را هم که درخواست کنند، فورا آماده می شود. زنان و مردان بهشتی در زیباترین و جوانترین شکل ممکن در بهشت زندگی می کنند. همسران عاشق همدیگرند و به یکدیگر مایل هستند، و زندگی آنان سرشار از عشق، لذت و سرور است، و این سرور هیچ گاه تبدیل به ناخوشی و دلزدگی نمی شود. همسران بهشتی، زیبارو، نیکو سیرت، جوان و شاداب، پاک، شادمان، خوش و خرم و بدون غصه و خشم، پیوسته عاشق و دوستدار همسر خود هستند. آنگاه است که خدا را حمد و سپاس می کنند و می گویند: خدا را سپاس، که به وعده خود وفا کرد و ما وارث بهشت شدیم و در هر جای آن که بخواهیم می رویم.
برچسب ها : زندگی و مرگ , جهان آخرت , بهشت , جهنم , زندگی جاویدان , دنیای آخرت ,
دسته بندی : جهان آخرت ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :