تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

معجزه همیشگی"همه ستایش ها ویژه ی خداست که این کتاب را بر بنده اش نازل کرد و برای آن هیچ گونه انحراف و کژی قرار نداد. (کتابی) است درست و استوار (وبرپا دارنده مصالح حیات انسان) تا از سوی خود (ستمکاران را) به عذابی سخت بیم دهد، و مومنانی را که کارهای شایسته انجام می دهند، مژده دهد که برای آنان پاداشی نیکوست. که در آن پاداش نیکو، جاودانه ماندگارند." 1 تا 3 کهف

بزرگترین کتاب آسمانی بزرگترین پیامبر خدا، کتابی که پس از گذشت سال ها از نزول آن از تحریف و دستبرد حفظ مانده، و حتی حرفی از حروف آن کم یا زیاد نشده است، کتابی که برنامه کامل زندگی بشر در دنیا و آخرت است، تنها کتاب قرآن است. معجزه ای که هیچ وقت تمام نمی شود، و هیچ وقت کهنه نمی شود، بلکه روز به روز تازه تر هم می شود. کتابی که از همه چیز سخن گفته و همه جهات زندگی در دنیا و آخرت را زیر نظر دارد. کتابی که کاتبش خدای بزرگ است که آن را به حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر خدا، وحی کرد تا آن را به مردم سراسر جهان ابلاغ کند.
مسلمانان از همان آغاز بعثت، برای حفظ و در امان ماندن قرآن از تحریف، تلاش های فراوانی کردند. و قرآن را در جغرافیای گسترده جهان اسلام و در طول تاریخ از دستبرد و تحریف و تغییر، حفظ کردند.
قرآن، 114 سوره دارد که بعضی کوتاه و چند آیه ای و بعضی طولانی و نزدیک به 300 آیه دارند. کل قرآن به سی قسمت مساوی تقسیم شده که هز قسمت یک جزء نام دارد. و هر جزء نیز به چهار حزب تقسیم شده و در کل، قرآن صد و بیست حزب دارد. تعداد آیات قرآن 6336 آیه و تعداد کلمات آن 77807 کلمه است. دسته ای از ایات و سوره های قرآن در سیزده سال اول بعثت و قبل از هجرت پیامبر از مکه به مدینه نازل شد که به آنها "سوره های مکی" می گویند. و دسته ای دیگر از آیات و سوره های قرآن، پس از هجرت پیامبر به مدینه نازل شد که به آنها "سوره های مدنی" می گویند. بیشتر سوره های کوتاه آخر قرآن مکی است و در این سوره ها بیشتر در مورد مبانی اسلام و اصول جهان بینی اسلام سخن گفته است. در حالی که در سوره های مدنی که مربوط به زمان تأسیس جامعه و حکومت اسلامی است، بیشتر از احکام و قوانین اسلامی و وظایف مختلف مسلمانان سخن گفته شده است.
این قرآن که در طی بیست و سه سال به صورت وحی بر آخرین پیامبر خدا نازل شد، نوید بخش زندگی یک انسان کامل است، و تنها کتاب آسمانی است که بدون هیچ گونه تحریف و تغییر باقی مانده است و هیچ وقت هم تغییر نخواهد کرد. به نظر من، اگر هر غیر مسلمان، این کتاب آسمانی را با تفکر و دقت صحیح مطالعه کند، به خوبی ها و بر حق بودن دین اسلام پی خواهد برد، چه بسیارند افراد غیر مسلمانی که با خواندن این کتاب، مسلمان شده اند و به دین اسلام درآمدند. حال آنکه خواندن، فهمیدن و درک و از همه مهم تر عمل کردن به دستورات آن، بر هر مسلمانی لازم و ضروری است.
برچسب ها : قرآن , قرآن شناسی , معجزه جاوید , اسلام , حضرت محمد ,
دسته بندی : قرآن ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :