تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

اگر آب باران تلخ و شور بود!

"آیا آبی که می آشامید نمی بینید؟ آیا این شمایید که آن را از ابر فروریخته اید؟ یا ماییم که فروآرنده ایم. اگر بخواهیم ان را شور می کنیم پس چرا شکر نمی کنید؟!" 68 تا 70 واقعه

 

آبی که در دریاها و اقیانوس ها ذخیره می شود، در اثر تابش نور خورشید بخار می شود و در بالای سر ما به صورت ابر در می آید. بادها این ابرها را جابجا می کنند و این ابرها در جایی دیگر دوباره به صورت مایع درمی آیند و قطره قطره و سبک وزن بر کوه و صحرا و شهر و روستا فرومی چکند، و کشتزارها را تازه می کنند، به صورت برف و یخ در دل کوه ذخیره می شوند، و به صورت رودخانه، قنات، چاه و آب های زیرزمینی در تابستان گرم و خشک، انسان ها، حیوانات و گیاهان را سیراب می کند و به آنها حیات می بخشد، و در لوله های شهری ما انسان ها جاری می شود، که ما از آن می نوشیم و استفاده می کنیم. آبی که پس از هوا، اولین نیاز انسان برای زنده ماند و ادامه حیات است.

قرآن از میان همه ویژگی های آب، به یکی از ویژگی های آن اشاره می کند، و آن این که آبی که از اقیانوس های شور بر سر ما فرو می ریزد، چگونه هنگام تبخیر شوری و دیگر مواد خود را از دست می دهد. این خداوند است که با وضع قوانینی خاص، کاری کرده است که با تبخیر آب، مواد معدنی و املاح و نمک آن بر جای بماند و فقط آب خالص به صورت گاز در هوا دربیاید. آیا خداوندی که اینچنین تواناست، نمی تواند کاری کند که آب باران، همچنان که از دریا ی شور تبخیر می شود، شور بر سر ما ببارد؟ پس چرا باز هم بعضی افراد، به خالق این نطام شگفت انگیز ایمان نمی آورند؟
برچسب ها : آب باران , نشانه های خدا , جهان آفرینش ,
دسته بندی : خدا شناسی ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :