تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

دین یا ادیان؟

"بگو ایمان آوردیم به خداوند و آنچه که نازل شده است، و آنچه که بر ابراهیم و اسماعیل و بر اسحاق و یعقوب، و خاندان آن نازل شده است. و آنچه که داده شد به موسی و عیسی و آنچه که داده شد به پیامبران از جانب خدایشان، هیچ فرقی بین هیچ یک از آنها نیست و ما همگی بر او تسلیم شدگانیم." 136 بقره

 

خداوند برای هدایت انسانی که آفرید، برنامه ای کامل و جامع به نام دین، به انسان ها می دهد و این کار را توسط پیامبرانش انجام می دهد. در واقع، حرف همه پیامبران یکی بوده و این دین الهی از ابتدای تاریخ، یکی بوده است. پس چرا هم اکنون، دین های زیادی مثل یهود، مسیحی و اسلام در دنیا وحود دارد؟ پاسخش روشن است، آیا سطح درک و فهم انسانی که در 1000 سال پیش از میلاد مسیح زندگی کرده، با سطح درک و فهم انسان های زمان حضرت عیسی(ع) برابر است؟ بدون شک خیر. پیامبران هم متناسب با سطح درک انسان های زمان خودشان از دین می گفتند و هر پیامبری مژده پیامبر بعد از خودش را می داد که حرف ها و دین او را کامل کند.

با ظهور حضرت عیسی(ع) و آوردن دین و پیامش، همه یهودیان و پیروان حضرت موسی (ع) باید به او ایمان می آوردن در حالی که چنین نکردند. مگر غیر از این بود که عیسی (ع) همان حرف های موسی (ع) را به مردم می زد و دین موسی (ع) را ترویج می کرد، در عین حالی که آن را کامل تر می کرد. اگر یهودیانی که پیروان موسی (ع) بودند، به عیسی (ع) ایمان می آوردند، امروزه دینی به نام یهودی وجود نداشت. این از لجاجت و غرور اکثر یهودیان بود که به غیر از اندکی، دین عیسی (ع) را نپذیرفتند و خود را بر حق دانستند.

حدود نیم قرن بعد از عیسی (ع) هم، همانطور که عیسی (ع) هم مژده داده بود، پیامبر اسلام ظهور کرد، و آخرین و کاملترین دین خدا را به مردم رساند و دین خدا را به کاملترین مرحله وارد کرد. اگر پیروان ادیانی دیگر مانند یهودی، مسیحی و بودایی، لجاجت نمی کردند و طبق فرموده پیامبر خودشان عمل می کردند و دین اسلام را که در واقع نسخه کامل شده ی دین خودشان است، قبول می کردند، و مانند ایرانیان که پیرو دین یکتاپرستی زردشت بودند و با آمدن اسلام، آن را به راحتی پذیرفتند، عمل می کردند، امروزه، دین به گروه های متفاوتی دسته بندی نمی شد. درواقع این بعضی انسان های نادان بودند که در طول تاریخ دین خدا را، از یگانگی درآوردند و آن را قسمت قسمت کردند و باعث شدند که امروزه، چندین دین مختلف در دنیا وجود داشته باشد.
برچسب ها : دین شناسی , ادیان الهی , دین , زندگی ,
دسته بندی : ادیان ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :