تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

یهود و بنی اسرائیل

"و(یاد کنید) زمانی که از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم که جز خدا را نپرستید، و به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و مستمندان نیکی کنید، و با مردم با خوش زبانی سخن گویید، و نماز را برپا دارید، و زکات بپردازید، سپس همه ی شما جز اندکی (که از پیمان خدا) روی گردانیدید، و شما (به طور عادت) روی گردان هستید. و (یاد کنید) هنگامی که از شما پیمان گرفتیم که خون همدیگر را نریزید، و یکدیگر را از خانه های خود آواره نکنید، سپس (به پیمانتان) اقرار کردید و بر آن هم گواهی می دهید. باز این شما هستید که یکدیگر را می کشید، و گروهی از خودتان را از خانه هایشان آواره می کنید، و از روی گناه و تجاوز یکدیگر را بر ضد آنان (که آواره کرده اید) یاری و کمک می دهید، و اگر آنان در حال اسارت نزد شما آیند، برای آزاد شدنشان فریه می دهید، در صورتی که آواره کردنشان بر شما حرام بود. آیا به بخشی از کتاب (آسمانی) ایمان می آورید و به بخشی دیگر کفر می ورزید؟ (حرام بودن جنگ و آواره کردن را مردود می شمارید و وجوه آزاد کردن هم کیشان را از اسارت قبول می کنید!) پس کیفر کسانی از شما که چنین تبعیضی را (در آیات خدا) روا می دارند، جز خواری و رسوایی در زندگی دنیا نیست، و روز قیامت به سوی سخت ترین عذاب بازگردانیده می شوند، و خدا از آنچه انجام میدهید بی خبر نیست." 83 تا 85 بقره

 

خداوند به موسی (ع) کتاب داد که جدا کننده حق از باطل باشد. موسی رو به سوی قوم خود، بنی اسرائیل گفت:"قطعا شما با پرستیدن گوساله به خودتان ستم می کنید، پس روی بیاورید به پرستش خدای یگانه". قوم بنی اسرائیل ابتدا توبه کردند و خداوند نیز توبه آنان را پذیرفت، اما پس از مدتی باز هم سرپیچی کردند و گفتند:"ای موسی هرگز به خدای تو ایمان نمی آوریم تا زمانی که آن را با چشم خود نبینیم". سپس خداوند ساعقه ای بر سر آنان فرود آورد، در حالی که آنان می دیدند. پس از آن خداوند، گروهی از بنی اسرائیل را که دوباره عبرت گرفتند و ایمان آوردند را نعمت بخشید، در صحرای سوزان سینا ابر را بر آنها سایبان قرار داد و نعمت های خودش را بر بنی اسرائیل نازل کرد، و موسی به آنها گفت:"از خوراکی های پاک و پاکیزه که بر شما نازل شده است بخورید و هرگز ستم نکنید". خداوند به آنها گفت:"به شهر بیت المقدس وارد شوید و از نعمت های آن هرچه خواستید بخورید، و هنگامی که از دروازه شهر وارد شدید سجده کنان بگویید خدایا خواسته ما ریزش گناهان ماست تا گناهان شما را بیامرزیم". اما باز هم نافرمانی کردند و پس از وارد شدن از دروازه شهر، سخن خدا را به سخنی دیگر تبدیل کردند و به جای درخواست آمرزش، درخواست امور مادی کردند. و باز هم عذابی سخت برای آن قوم لجباز نازل شد. پس از آن دوباره از موسی درخواست آب کردند. و موسی با فرمان خداوند عصایش را به سنگی زد و از آن سنگ دوازده چشمه برای دوازده گروه بنی اسرائیل جوشید. بنی اسرائیل باری دیگر معجزه الهی را دیدند. موسی به آنان گفت:"از روزی خدا بخورید و بیاشامید و در زمین فتنه و آشوب برپا نکنید". اما پس از مدتی دوباره لجاجت کردند و گفتنتد:"ای موسی ما هرگز یک نوع غذا را دوست نداریم، پس اگر می خواهی به تو و خدای تو ایمان داشته باشیم از خدا بخواه غذاهای گوناگونی از زمین برای ما برویاند". موسی به آنان گفت:"آیا به جای غذای بهتر غذای پست تر را می خواهید؟" سپس خداوند خواری و بیچارگی و نیاز را برای آنها فرستاد. پس از مدتی موسی به آنها گفت:"خداوند به شما فرمان داده که گاوی را ذبح کنید". بنی اسرائیل آن سخن موسی را به مسخره گرفتند و گفتند:"از پروردگارت بپرس که آن گاو چگونه گاوی باشد؟" موسی گفت:"او می فرماید گاوی است نه پیر و نه جوان، پس آنچه فرمان داده شده را انجام دهید". بنی اسرائیل باز هم گفتند از پروردگارت بپرس که رنگ گاو چگونه باشد؟ موسی گفت:"او می فرماید رنگش زرد و روشن باشد". بنی اسرائیل دوباره گفتند از پروردگارت بپرس نهایتا آن گاو چه گاوی باشد؟ سپس موسی مشخصات دیگری از آن گاو را به بنی اسرائیل گفت. سپس آن مردم گفتند:"پس حق را برای ما آوردی". و آن گاو را ذبح کردند. پس از آن بنی اسرائیل کسی را کشتند و درباره قاتل او به بحث و جدال پرداختند. آنگاه موسی گفت:"پاره ای از گوشت آن گاو را به مقتول بزنید تا قاتل خود را معرفی کند". سپس این کار را کردند، و مقتول زنده شد و قاتل خود را معرفی کرد. موسی گفت:"پس ببینید خداوند اینگونه مردگان را زنده می کند". و بنی اسرائیل بار دیگر معجزه ای از سوی پروردگارشان دیدند. اما چه فایده، باز هم دل آن ها سخت تر شد!!!

قوم بنی اسرائیل، بار ها پیامبرانی را که برایشان نازل می شد، به حق می کشتند و پس از مدتی از دیدن نشانه ها و معجزات خداوند و ایمان آوردنشان، باز هم نافرمانی می کردند. قومی که با عصای موسی (ع) و شکافته شدن دریا، از چنگ فرعونیان گریختند، آیید یهود را به تحریف درآوردند و آیاتی که در تورات به ضرر خودشان بود، با جمله هایی از خودشان عوض می کردند. و می گفتند که این ها سخنان خداست، و البته الان هم می گویند. تا قبل از آمدن پیامبر اسلام، آیاتی را که در تورات خبر از آینده و آمدن آخرین پیامبر را می داد، قبول داشتند، اما با آمدن آخرین پیامبر و دین اسلام و تحقق یافتن وعده تورات، آن آیات تورات را انکار و تحریف کردند و دین کامل شده خدا را قبول نکردند، و بر آیین قدیمی و کهن خود باقی ماندند. قوم بنی اسرائیل یا همان اسرائیل امروزی، همچنان بر لجاجت و خودخواهی خود پابرجا هستند. نسل کشی می کنند و مردم های بی گناه را از خانه هایشان بیرون می کنند، نژادپرستانه فکر می کنند و هیچ آیینی را غیر از آیین تحریف شده خود قبول ندارند و مردمان بی گناه را بدون دلیل می کشند.
برچسب ها : یهود , بنی اسرائیل , اسرائیل در قرآن , صهیونیست ,
دسته بندی : ادیان ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :