تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

زردشت

"پیامبرانی که مژده رسان و بیم دهنده بودند تا مردم را (در دنیا و آخرت در برابر خدا) پس از فرستادن پیامبران، عذر و بهانه ای نباشد؛ و خدا همواره توانای شکست ناپذیر و حکیم است." 165 نساء

 

قرن ها پیش (از حدود 7000 سال پیش)، مردمانی اصیل و پاک در سرزمین آریایی ما زندگی می کردند. مردمانی یکتا پرست و حق جو که سال ها پیش آغازگر تمدن انسانی بودند. پیامبری به نام زردشت در میان سرزمین آریایی ظهور کرد که مردم را به یکتاپرستی و پاکی دعوت کند. او، خدای یکتا را به نام اهورا مزدا به مردم شناساند، و آتش را نماد دین خود قرار داد و همواره 7 چیز را از مردم می خواست: ...1- اینکه مثل آتش پاک و درخشان باشند.

2- همانطور که شعله های آتش به سوی بالا زبانه می کشد، پیروان دین هم به سوی بالا به سوی روحانیت به سوی انسانیت و بالاخره به سوی ترقی و تعالی پیشروی کنند.

3- همانطوری که شعله های آتش هرگز به سوی پایین جذب نمی شوند، آنها هم سعی کنند مجذوب خواهش های پست نفسانی نشوند و همیشه آمال بزرگ معنوی را در نظر داشته باشند.

4- همانطوری که آتش ناپاک را پاک می کند و خون آلوده نمی شود، آنها هم با بدی بستیزند بی آنکه خود را آلوده بدی ها کنند.

5- همانطوری که از یک اخگر می توان آتشی برافروخت، با روح و فکر یک انسان نیکوکار، روان های بیشماری پاک و منزه خواهند شد.

6- آتش با هرچه تماس بگیرد آن را مثل خود شفاف و درخشان می کند، زردشتی نیز باید پس از برخوردار شدن از فروغ دانش و بینش، دیگران را از فروغ نیکی بهره مند سازد.

7- همانطوری که آتش فعال و بیقرار است و تا پایان عمر حتی لحظه ای از کوشش باز نمی ایستد، انسان هم باید مانند آتش فعال باشد و از کار و کوشش باز نایستد.

همچنین زردشت پیامبر، برای خدای یکتا، اهورا مزدا، هفت صفت اصلی معرفی کرده که عبارت بودند از: نور، عقل، نیک، راستی، قدرت، تقوی، خیر و فنا ناپذیری. او همیشه از مردم می خواست که پندار، گفتار و کردار خود را نیک نگه دارند و همیشه انسان ها را به نیکی و حق جویی و یکتا پرستی دعوت می کرد. ایرانیان هم کخ پیرو حق بودند، دین زردشت را پذیرفتند و در جاهلیت جهان، یکتا پرست و سراسر زردشتی شدند.

سالها گذشت تا این که پیامبر اسلام ظهور کرد و دین خدا را کامل کرد، و در صدد جهانی شدن این دین برآمد. در حالی که بسیاری از مسیحیان و یهودیان که بیشتر در اروپا و جوامع عرب زندگی می کردند، از سر لجبازی و خودخواهی، اسلام را نپذیرفتند، ایرانیان، که از گذشته های دور، مردمی حق جو بودند، وقتی دیدند دینی آمده که کامل کننده ی دین خودشان است و سرود برابری و برادری را سر می دهد، با آغوش باز این دین را پذیرفتند و ایران سراسر مسلمان شد. چرا که ایرانیان مانند بزرگان مسیح و یهود عمل نکردند و دانستند که اسلام همان زردشت است که در قالب و شکلی جدید و کامل تر آمده است!برچسب ها : زردشت پیامبر , ایران باستان , دین در ایران , اهورا مزدا , اوستا ,
دسته بندی : ادیان , فرهنگ ایرانی اسلامی ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :