تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

برتری قرآن

"و ما این کتاب (قرآن) را به درستی و راستی به سوی تو نازل کردیم، در حالی که تصدیق کننده کتاب های پیش از خود و نگهبان و گواه بر (حقانیت همه ی) آنان است، پس میان آنان بر طبق آنچه خداوند نازل کرده است داوری کن، و (به هنگام داوری) سرپیچی از حقی که به سوی تو آمده از هواهای نفسانی آنان پیروی نکن. برای هر یک از شما شریعت و راه روشنی قرار دادیم. و اگر خدا می خواست همه ی شما را امت واحدی قرار می داد، ولی می خواهد شما را در آنچه به شما داده امتحان کند، پس به سوی کارهای نیک بر یکدیگر پیش گیرید. بازگشت همه ی شما به سوی خداست؛ پس شما را به آنچه همواره درباره آن اختلاف می کردید، آگاه می کند." 48 مائده

 

رابرت م.گرنت انطباق انجیل فعلی را با گقته های عیسی به صراحت رد می کند ومی گوید:"این بدان معنا نیست که عیسی تمام کلماتی را که گزارش شده است دقیقا به همان شکلی که انجیل نویسان نوشته اند، گفته است".

ارنست رنان، کتاب مقدس را نگاشته انسان دانسته، آن را همچون دیگر مکتوبات بشری، مشتمل بر خطاهایی شمارد و بر وجود داستان های دروغین و افسانه ها در آن تاکید می ورزد.

اگر خوتان تحقیق کنید، می بینید که قرآن تنها کتابی است که تمام الفاظ و کلمات آن، دقیقا از سوی خداوند است. حضرت محمد (ص) می فرماید:"برتری قرآن بر سایر سخنان، همچون برتری خداوند بر سایر مخلوقات است". تنها کتاب تحریف نشده و قابل اعتماد است، سرگذشت ادیان و پیامبران قبل را در خود نگاشته است، به طوری که پیروان ادیان دیگر نیز می توانند سابقه واقعی و معارف حقیقی دین خود را در آن بیابند.

آیات و احکام قرآن، بسیار گسترده است و در همه امور دنیوی، مادی، معنوی، اخروی، سیاسی و اجتماعی انسان سخن می کند، و می توان گفت که حاکم و برتر به کتاب های آسمانی گذشته است. قرآن در نامناسب ترین شرایط و به صورت تدریجی نازل شده است و بدترین جامعه زمان خود را که همان اعراب جاهل بودند پرورش می دهد. پس در نامناسب ترین شرایط هم تمدن ساز است.

البته اینها فقط چند نمونه از برتری های قرآن است، اگر به تحقیقی جامع و کامل در این باره بپردازید، بدون شک به برتری قرآن بر سایر کتاب های آسمانی پی می برید.
برچسب ها : قرآن , کتاب های آسمانی , انجیل , تورات , برتری قرآن ,
دسته بندی : قرآن ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :