تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

برادری، شعار اسلام

"مومنان، البته با یکدیگر برادرند، پس میان برادرانتان صلح و آشتی ایجاد کنید و از خدا پروا کنید، باشد تا از رحمت او برخوردار شوید." 10 حجرات

 

در یک جامعه سالم، سلامت و شادی مردم، در تربیت انسان و خود جامعه، نقش اساسی دارد. دین اسلام هم، علاوه بر احکام و دستورهای دینی فراوان، برای سالم سازی جامعه، ایجاد همبستگی و وحدت را در میان مسلمانان ضروری دانسته. از این رو شعار برادری را سر می دهد که باید همواره میانشان صلح باشد. این برادری، برابری و همبستگی، بدون شک زندگی مسلمانان را شیرین تر می کند و باعث می شود که همکاری و همیاری آن ها، با یکدیگر بیشتر شود. وجود این روحیه برادری و برابری سبب می شود که، مسلمانان در هر جای این کره خاکی که زندگی می کنند، خود را با یکدیگر بیگانه ندانند، در زندگی غمخوار هم باشند، در غم و شادی یکدیگر شریک شوند، در مشکلات یکدیگر را یاری دهند، خوبی های یکدیگر را تشویق و عیب ها را برطرف نمایند.

از نظر اسلام، برادری میان دو مومن، یک امر طبیعی است، زیرا در قلب هر دوی آنها، ایمان به خدا، مانند چراغی می درخشد، و همین ایمان به خدا، میان آنها وحدت و محبت برقرار می کند. چنانچه می بینید که در هنگام انجام عمل حج و طواف به دور خانه کعبه، تمام مسلمانانی که از سرتاسر کره زمین گرد هم آمده اند، همه یک لباس و یکرنگ شده اند، و پیمان وحدت خود را با یکدیگر و با خدا، دوباره تجدید می کنند!
برچسب ها : شعار اسلام , برادری در اسلام , برادری و برابری , اسلام ,
دسته بندی : اسلام ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :