تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

یک قدم تا جامعه سالم

"ای کسانی که ایمان آوردید، مبادا گروهی از شما، گروهی دیگر را مسخره کنند که بعید نیست آن گروه دیگر از آنها بهتر باشند. و مبادا گروهی از زنان گروه دیگری را مسخره کنند که شاید آن گروه دیگر از آنها بهتر باشند. و از هم عیب جویی نکنید و لقب های زشت بر یکدیگر مگذارید، که اگر به کسی بعد از آنکه ایمان بیاورد فاسق نام دهید، بسیار بد است و کسانی که از این کار توبه نکنند، هم آنان ستمکارانند. ای کسانی که ایمان آوردید، از بسیاری از ظن و گمان ها بپرهیزید (و بدانید که) همانا بعضی از گمان ها گناه است. و (در کارهای پنهانی یکدیگر) تجسس نکنید و از یکدیگر غیبت نکنید، آیا هیچ یک از شما دوست دارد گوشت تن برادر خود را بخورد، آن هم در حالی که او مرده باشد؟ (پیداست که) از این کار نفرت دارید. از خدا پروا کنید که همانا خدا توبه پذیر و مهربان است." 11 تا 12 حجرات

 

قرآن برای این که ریشه های اختلاف اجتماعی را بسوزاند، 6 عامل را به عنوان ریشه های اختلاف اجتماعی معرفی می کند، و می خواهد که همواره از آنها دوری کنیم:

1- مسخره کردن دیگران

2- عیب جویی بیجا

3- دادن لقب های زشت

4- بدگمانی

5- تجسس و کنجکاوی

6- غیبت

شاید اگر تمام ما مسلمانان، این عوامل را بشناسیم و به طور کامل و دقیق از انجام آنها خودداری کنیم، بتوانیم تجربه یک زندگی اجتماعی واقعا کامل و زیبا را داشته باشیم.
برچسب ها : جامعه سالم , ریشه های فساد , خوبی های اسلام , خوبی های قرآن ,
دسته بندی : اسلام ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :