تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

اسلام گرایی در غرب

"نور اسلام در جهان و غرب طلوع خواهد کرد." پیامبر اکرم (ص)

 

"مردم آمریکا، تشنه دریافت اطلاعات پیرامون اسلام و مسلمانان هستند و قرآن پرفروش ترین کتاب در آمریکاست." جیمی شیما/ سخنگوی پیشین و رئیس دفتر مطبوعاتی ناتو/ طی سخنرانی در اجلاس نقش رسانه ها و سیاست خارجی کشور ها در برلین

"نفوذ اسلام در قاره اروپا روز به روز در حال افزایش است." روزنامه آل موندو، چاپ اسپانیا، به نقل از هروه لگرانداز، از رهبران مسیحی فرانسه

"اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، تا 200 سال دیگر اروپا مسلمان خواهد شد و تمامی شاخص ها از جمله رشد جمعیت این پیش بینی را تایید می کند." روزنامه ایل جورنالد، چاپ ایتالیا

آماری که امروزه به دست سیاستمداران غربی و کلیه گروه های صهیونیستی می رسد، امروزه به زنگ خطری برای آنها تبدیل شده. چرا که این آمار نشان دهنده روز افزون اروپایی ها و آمریکایی ها به اسلام است. نوشتن مطلب درباره روند صعودی افزایش تعداد مسلمانان آمریکایی و اروپایی، بسیار طولانی خواهد شد، اما با نوشتن وضعیت اسلام در چند کشور غربی، این موضوع را برای شما خلاصه می کنم:...ایتالیا

بنابر گزارش های موجود "بیش از ده هزار مسیحی در سال های اخیر در ایتالیا به اسلام گرویده اند." به نقل از کشیش هاوریس بورمانی مسئول مطالعات غرب و اسلام واتیکان. در همین رابطه خبرگزاری رویتر اعلام نمود: سالانه 3 الی 5 هزار کاتولیک ایتالیایی به دین اسلام می گروند.

اتریش

د راتریش بنابر آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار اتریش، تنها در فاصله سال های 1981 تا 1991 تعداد مسلمانان به دو برابر افزایش داشته است. و این در حالی می باشد که در این کشور پیروان کلیسای کاتولیک و انجلیک روبه کاهش بوده است.

اسپانیا

خانم عزیزه (گومیس سندرس) روزنامه نگار اسپانیایی نیز با اشاره به گرایش های اسلامی در اسپانیا می گوید: برخی از جوانان اسپانیایی به اسلام ابراز علاقه نموده اند و به عنوان راه دیگری برای زندگی به آن علاقه مند شده اند. و بنابر آمار موجود در دو دهه گذشته حدود سی هزار نفر در کشور اسپانیا به اسلام گرویده اند.

هلند

بنابر گفته فرید لهماوس، مدیر هلندی موسسه آثار باستانی مستقر در مصر، "با وجود تبلیغات ضد اسلامی در هلند روزانه تعداد افراد هلندی که به اسلام می گروند افزایش می یابد." برای مثال در آمستردام در اوایل دهه 1970 یک کلیسای بزرگ ساخته شد، اما کسی به این کلیسا نمی رفت. در اوایل 1990 حکومت (محلی) آمستردام این کلیسا را به مسلمانان داد و این محل به عنوان یک مسجد بازسازی شد، و الان مملوء از پیروان محمد (ص) است. الکسی واسیلی ویچ ژورافسکی، متخصص تاریخ روابط تمدنی میان ملت ها و قاره ها در موسسه خاور شناسی آکادمی علوم روسیه. طبق تحقیقات به عمل آمده در هلند که روزنامه مترو (چاپ این کشور) منتشر کرده است، اسلام رتبه نخست ادیان در آمستردام را کسب کرده است و 13% از جمعیت هفتصد هزار نفری آمستردام مسلمان هستند، و در نیمه دوم دهه نود میلادی تعداد دو هزار بانوی هلندی به عضویت جمعیت زنان مسلمان هلند در آمدند.

سوئد

در سوئد نیز اسلام در حال گسترش است و با وجود موانع مختلف، بر تعداد مساجد و انجمن های اسلامی افزوده می گردد. و در حالی که در 1976 تنها 16 هزار مسلمان در سوئد وجود داشت، در سال 1988 به شصت هزار نفر افزایش پیدا کرده است و تا سال 1995 به دویست هزار نفر بالغ گردیده اند.

کانادا

در سال 1996 مطابق با یک تحقیق مردم شناسی در مورد مسلمانان و آمار دریافتی از کنگره یهودیان کانادا، کانادایی ها، بیش از هر دین به اسلام گرویده اند. در پرتو همین اقبال عمومی به اسلام در دهه نود است که در حال حاضر، مسلمانان با جمعیتی حدود یک میلیون نفر، به بزرگ ترین اقلیت غیر مسیحی در سراسر کانادا به شمار می روند.

دانمارک

در دانمارک نیز طبق گفته متخصصان، اسلام به کندی اما با اطمینان، در قلب پر سر و صدای زندگی در دانمارک قدم می گذارد.

آلمان

مجله آلمانی اشپیگل، طی مقاله ای با عنوان "تعداد آلمان های مسلمان شده افزایش می یابد"، نوشت: "در هفتصد مسجد آلمان حدود صد هزار مسلمان دارای تابعیت آلمان و به سوی قبله در مکه نماز می خوانند، تعداد آلمان های مسلمان شده هر روز افزایش می یابد، به عنوان مثال در سال 1991 هشتاد نفر که در منطقه "فستغالن" مسلمان شده اند، اکنون تعدادشان صد و پنجاه مسلمان است." مجله اشپیگل طی گزارش دیگری نوشت: "بیش از هشت هزار نفر زن آلمانی در اوایل سال جاری مسلمان شدند، بسیاری از این زنان مسلمان آلمانی، نماز را در محل کار خود و در برابر دیگران برگزار می کنند." به نوشته اشپیگل:"اکنون مسلمانان به بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان تبدیل شده اند."

فرانسه

هفته نامه فرانسوی لویوئن هم در گزارشی از افزایش مسلمانان در این کشور می نویسد:"در حالی که در سال 1970 در فرانسه تنها 23 محل عبادت برای مسلمانان وجود داشت، اما با شکل گیری جمهوری اسلامی در ایران در سال 1979 میلادی رشد فزاینده اسلام گرایی و روند ازدیاد اماکن مذهبی گسترش یافته است." پدیده گرایش به اسلام در فرانسه، آنچنان جدی است که روزنامه فرانسوی فیگارو در این باره می نویسد:"امروزه جوانان فرانسوی بیش از پیش به اسلام روی می آورند." ژان لین لکابل از سرشناس ترین تحلیل گران فرانسه در اعتراضی توام با هشدار اعلام می کند:"هر سال در فرانسه پنجاه هزار نفر به آیین اسلام می گروند." تیری دوبومون روزنامه نگار معروف فرانسوی در رابطه با اسلام گرایی فرانسوی ها می نویسد:"از زمانی که اسلام را مورد مطالعه قرار دادم مسئله مسلمان شدن زنان فرانسوی همواره تعجب مرا بر می انگیخت، به ویژه که تعداد زنان مسلمان شده فرانسوی به حدود صدهزار زن رسیده. من همیشه این سوال را می کردم که چگونه زن فرانسوی که ثمره تلاش ده ساله خود را در زمینه آزادی و برابری زنان را به تدریج به دست می آورد، به دینی روی می آورد که طبق گفته غربی ها حقوق زن را پایمال می کند؟"

انگلیس

بنابر گزارشی از طرف رادیو دولتی انگلیس (بی بی سی)، تعداد زیادی از مردم انگلیس همه روزه به اسلام می گروند. بنابر آمار ارائه شده از طرف مرکز مطالعات اسلامی لندن، هر ماه پنجاه زن در لندن به اسلام می گروند. خبرگزاری رسمی ایتالیا هم در این زمینه اعلام کرد، تنها در دوسال اخیر بیست هزار زن تحصیل کرده انگلیسی به اسلام گرویده اند. نکته بسیار جالب هم که ذهن هر محقق را به خود جذب می کند این است که آمار رسمی در انگلیس حاکی از آن است که نام "محمد" بیشتر از نام "جان" می باشد، نام "محمد" در ردیف 37 قرار دارد، در حالی که نام "جان" در ردیف 39 و این مسئله معنا و مفهوم عمیقی دارد.

آمریکا

اسلام گرایی در آمریکا تا حدی افزایش یافت که کاخ سفید هم به آن اعتراف کرد. مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه آمریکا، طی سخنرانی خود در انجمن آسیا در نیویورک اعتراف نمود:"اسلام سریع الرشد ترین دین در آمریکاست." یوان حداد، استاد دانشگاه ماساچوست که در موضوع اسلام تخصص دارد می گوید:"از نطر بسیاری از آمریکاییان چهره اسلام آن است که توسط آیت الله امام خمینی معرفی شده است." فرید تومن که بررسی محققانه ای در رابطه با مسلمانان آمریکا انجام داده یقین دارد:"روزی که اسلام یک دین واقعی آمریکا باشد، فراخواهد رسید." کلینتون هم در کاخ سفید اعلام کرد:"آهنگ رشد و گسترش دین اسلام در آمریکا سریع تر از کلیه ادیان است." مسلمان شدن عده ای از نظامیان آمریکایی و حتی زندانیان و رشد چشمگیر اسلام در بین آمریکا هم اکثریت کارشناسان را معتقد کرده است که دین اول آینده آمریکا، اسلام است.برچسب ها : اسلام در غرب , رویش اسلام در غرب , اروپای مسلمان , اسلام در اروپا , اسلام در آمریکا ,
دسته بندی : اسلام ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :