تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پاکدامنی

"و آنها که دامان خود را پاک نگاه می دارند، مگر بر همسرانشان یا کنیزانشان، که بر آنها ملامتی نیست. پس آنان که فراتر از این می خواهند، آنها متجاوزند." 29 تا 31 معارج

 

یکی از خصوصیاتی که قرآن برای مومنان ذکر می کند، پاکدامنی است. غریزه جنسی یکی از قوای طبیعی بدن انسان است که باید مانند هر قوه طبیعی دیگر به آن توجه شود. اما جامعه بشری از دیرباز گرفتار سرکشی و طغیان این غریزه بوده است. در روزگار ما، به خصوص در جامعه هایی که ایمان و تربیت دینی در آن ضعیف است بی عفتی، و بی بند و باری و طغیان غریزه جنسی به صورت وحشتناکی زندگی سالم اجتماعی را در خطر قرار داده است.

اسلام هم، غریزه جنسی را به خودی خود، پست و پلید ندانسته و مانند برخی ادیان ازدواج نکردن را مقدس نشمرده، اما در عین حال،  بر حفظ عفت و پرهیز از حرام در امور جنسی به شدت تاکید نموده و پاکدامنی و کنترل غریزه جنسی و اکتفا کردن به همسر حلال را مشروع دانسته. اگر قرآن غریزه جنسی را که فراتر از همسر حلال باشد و سبب کار حرامی شود، منع کرده، به خاطر آسیب و زیانی است که این عمل برای انسان و جامعه در پی دارد؛ دین اسلام هیچ کار مفید و سودمندی را برای انسان منع نکرده.

با کمی تفکر در آیات قرآن کریم می توانیم بفهمیم که اسلام تا چه اندازه، دین اجتماعی و سالمی است، همه آسیب های اجتماعی را که مضر و مختل کننده جامعه هستند را منع کرده. این گونه آسیب ها را به وضوح در کشور های غربی می توان مشاهده کرد که آثار مضر آن امروزه کم کم در حال ظاهر شدن است.
برچسب ها : پاکدامنی , حجاب در اسلام , حجاب زنان ,
دسته بندی : ادیان , اسلام ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :