تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

اولین انسان ها

"ای مردم! از (مخالفت) پروردگارتان بپرهیزید. همان کسی که همه شما را از یک انسان آفرید؛ و همسر او را (نیز) از جنس او خلق کرد؛ و از آن دو، مردان و زنان فراوانی (در روی زمین) منتشر ساخت. و از خدایی بپرهیزید که (همگی به عظمت او معترفید؛ و) هنگامی که چیزی از یکدیگر می خواهید، نام او را می برید. (و نیز) از (قطع رابطه) با خویشاوندان خود، پرهیز کنید. زیرا خداوند، مراقب شماست." 1 نساء

طبق این ایه و آیات دیگر قرآن معلوم می شود که همه انسان های امروزی فرزندان یک پدر و مادرند که پدر همه انسان ها در قرآن آدم نامیده شده که علاوه بر این که اولین انسان بوده، اولین پیامبر نیز بوده، نام مادر انسان ها در قرآن نیامده، اما در برخی روایات نام مادر انسان حوا است که همسر آدم می باشد.

تاریخ یهود عمر اخیر انسان را حدود هفت هزار سال می داند که این مطلب نیز تا حدودی مورد تایید است. اما اینجا یک سوال پیش می آید و آن این که علم زیست شناسی این مطلب را تایید نمی کند و خبر از وجود فسیل ها و استخوان هایی از انسان مربوط به ما قبل تاریخ خبر می دهد و عمر انسان را بیش از این می داند. در اینجا باید گفت که زیست شناسان نیز دلیل قانع کننده ای ندارند که یافته هایشان اجداد همین انسان ها باشند، بلکه شاید آن استخوان ها و فسیل ها مربوط به نوع دیگری از بشر بوده که در روی زمین زندگی می کرده اند و سپس منقرض شده اند و بشر امروزی پدید آمده. البته در قرآن به صراحت به این موضوع اشاره نشده اما از برخی از ایات قرآن هم (نظیر آیه 30 سوره بقره) این نکته دریافت می شود. در برخی روایات هم به صراحت گفته شده که پیش از دوره ما انسان های دیگری می زیسته اند .

در مجموع می توان گفت که طبق ظاهر قرآن و برخی روایات، نوع حاظر انسان از نسل یک زوج انسان می باشند به نام آدم و حوا.
دسته بندی : انسان ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :