تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

دنیای پس از مرگ

"خدایی گه جز او معبودی نیست، حتما شما را در روز قیامت جمع می کند، شکی در آن نیست و چه کسی از خداوند راستگوتر تست؟" 87 نساء

 

خداوند انسان را به بهترین شکل آفریده، و در ساختمان وجود او هزارن ظرافت و ریزه کاری به عمل آورده است که دانشمندان هرچه بیشتر در آن کنجکاوی کنند، به اسرار شگفت انگیزتری پی می برند. آیا می توان گفت که خداوند وجود شگفت آور و مرموز انسان را آفریده و برای ادامه حیات و بهره برداری او از منابع جهان، ماده را به کار انداخته، و جهان هستی به این گسترش و بزرگی را برای او آفریده تا فقط مدت کوتاهی در این دنیا زندگی کند و نعمت های خداوند را مصرف کند، آنگاه بمیرد و به خاک تبدیل شود؟ اگر چنین باشد، آیا خلقت خداوند لغو و  بیهوده نیست؟

خداوند میل به بقا و جاودانگی و میل به کمالات و سعادت و بی نهایت را در انسان قرار داده است، اگر مرگ پایان زندگی بود، آیا همه این امیال و فطرت، بیهوده و باطل نمی شد؟

آیا زندگی در این جهان، جاودانه و همیشگی است؟ آیا این جهان می تواند انسان را به سعادت و کمالات بی نهایت برساند؟ ... پس حتما دنیایی دیگر و بزرگتر و همیشگی وجود دارد تا انسان را به این امیالش برساند.

اگر به عقل خود رجوع کنید، می بینید که ضرورت وجود جهانی دیگر، بالاتر از این جهان وجود دارد. چرا که خداوند برای هر چیزی که خلق کرده، هدفی نیز تعیین کرده است. پس می توانیم بفهمیم که هدف ما از آفریده شدن و زندگی در این دنیا، مرگ و بیهودگی نیست. اگر اینطور بود، دیگر چه لزومی به آفریده شدن ما وجود داشت! با این حساب هدف ما زندگی جاویدان در دنیای جاویدان است. دنیایی که فقط با مرگ به آن وارد می شویم. در طول تاریخ هم، همه پیامبران این مسئله را به مردم گوشزد می کردند که زندگی انسان به واسطه مردن، پایان نمی پذیرد، بلکه بعد از این جهان، به جهانی دیگر با جسمی دیگر وارد می شود، انسان های نیکوکار در آن جهان، زندگی خوشی خواهند داشت و در ناز و نعمت به سر خواهند برد، و انسان های بدکار، زندگی سخت و دردناکی خواند داشت و در شکنجه و عذاب به سر خواهد برد..! در آن دنیا، همه مردم، پاداش و جزای اعمال خود را می بینند و مطابق آن اعمالشان، زندگی جاویدانی را در پیش می گیرند؛ زندگی که هیچ گاه تمام نمی شود...!!!
برچسب ها : دنیای پس از مرگ , جهان آخرت , زندگی جاویدان , زندگی ومرگ ,
دسته بندی : جهان آخرت ,
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :