تبلیغات
بوی دین

LOGO

بوی دین
زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

عفاف

"به مردان مومن بگو که چشمان خود را کنترل کنند و دامان خود را (از گناه) حفظ نمایند، آن برای ایشان شایسته تر است، همانا خداوند به آنچه انجام می دهند آگاه است. و به زنان مومن بگو چشمان خود را کنترل کنند و دامان خود را (از گناه) حفظ نمایند و زینت خود را آشکار نکنند مگر آنچه نمایان است (مانند گردی صورت) و روسری های خود را بر روی سینه و گریبان خویش بیندازند." 30 تا 31 نور

 

عفاف و حجاب در همه ادیان وجود داشته و همان طور که گفته شده، همه ادیان در واقع یک دین واحد بودند که متناسب با نوع فرهنگ و سطح و درک مردم، می آمدند و به تدریج با آمدن پیامبران جدید، کامل می شدند. حجاب هم از دیرباز در میان همه مردم رواج داشته، اما میزان و شکل آن متفاوت بوده. در سرزمین هایی که مردم آن از لحاظ فرهنگی و فکری غنی تر بودند، مردمان آن هم از پوشش کامل تری استفاده می کردند. و هرقدر که سطح ارزش های اخلاقی در جوامعی پایین تر آمده، پوشش زنان و مردان نیز در سطح پایین تری قرار گرفته.

مطابق با آیین یهود، زنان در هنگام حضور در اجتماع موی سر خود را می پوشاندند و حجاب را به طور کامل رعایت می کردند. مسیحیان و پیروان حضرت عیسی (ع) هم پایبند به حجاب بودن و زنان می کوشیدند تا مانند حضرت مریم (س) موی خود را بپوشانند و به حجاب پایبند باشند. نقاشان مسیحی قدیمی که معمولا تا از قبل از قرون وسطی زندگی کردند، تصاویر حضرت مریم (س) را با پوشش و حجاب کامل می کشیدند. اما پس از قرون وسطی، با سیاست های یهود ها و مسیحی ها، کم کم تعالیم حضرت موسی (ع) و عیسی (ع) رو به انحراف رفت و دستورات این پیامبران مورد غفلت قرار گرفت که امروزه شاهد هستیم که پایبندی به این تعالیم دینی تا حد زیادی کم شده، و بی حجابی را در اکثر زنان یهودی و مسیحی می بینیم. که البته بی حجابی این زنان نه تنها جایگاهی در اندیشه مسیحیت حقیقی ندارد، بلکه بازگشت به سنت های مشرکانه قبل از حضرت مسیح (ع) محسوب می شود.

طبق تاریخ، زنان ایرانی هم که از دیرباز به عفاف و پاکدامنی مشهور بودند، با پوشش کامل در محل های مختلف اجتماع، رفت و آمد می کردند، و نمایان شدن قسمت هایی از بدن را به دور از اخلاق و انسانیت می دانستند.
برچسب ها : عفاف , پاکدامنی , حجاب در اسلام , پوشش زن در قرآن ,
دسته بندی : ادیان , اسلام ,

ایران اسلامی

"اگر علم در ثریا هم باشد، مردانی از فارس به آن دست می یابند." پیامبر اکرم (ص)

 

ایرانیان از گذشته های دور، مردمانی مهرورز و حق جو بودند و طبق گزارش مورخان، به پاکدامنی، راستگویی، اعتدال، نجابت و پوشش زنان مشهور بودند. فرهنگ ایرانیان از گذشته های دور چنان غنی و پرتمدن بود، که هیچ گاه تغییر نمی کرد و به راحتی قابل انتقال به غیر نبود. چنانچه می بینید که در حمله اسکندر به ایران، نه تنها تاثیری از فرهنگ یونانیان نگرفتند، بلکه فرهنگی که اسکندر با خود به ایران آورد را در خود ذوب کردند و سربازان اسکندر، شیفته رفتار و فرهنگ ایرانیان شدند و از آن تاثیر گرفتند. مردمان سرزمین آریایی یا همان ایران، پیامبری زردشت را قبول کردند و در زمانی که جهان در بت پرستی و جاهلیت به سر می برد، یکتا پرست شدند. اما در زمان حکومت ساسانیان که وضع حکومت ایران رو به آشفتگی رفت، انحراف از تعالیم اولیه دین زردشت، فساد، قدرت طلبی، اختلاف طبقاتی و ظلم و ستم، شرایط سختی را برای ایرانیان فراهم آورد. در این زمان ایرانیان سخت در انتظار ظهور آخرین پیامبر بودند. همانطور که در قسمت هایی از کتاب اوستا، که کتاب پیامبر ایرانیان زردشت می باشد، پیش گویی های از ظهور پیامبر اسلام نوید داده شده بود.

در این زمان، اسلام به ایران آمد. گرچه برخی از اعراب نادان به بهانه اسلام، قصد تصرف و غارت ایران را داشتند، اما سربازان ایرانی در مقابل اعراب نجنگیدند و پس از کمی مقاومت تسلیم شدند. ایرانیان به راحتی و با اشتیاق، دین اسلام را پذیرفتند و سرزمین ایران، سراسر مسلمان شد. در طول تاریخ هم اسلام، تنها دینی بود که توانست اکثریت مردم ایران را به پیروی از خود در آورد. مردم ایران که از ظلم و ستم و نظام غیر عادلانه طبقاتی مردم، کاسه صبرشان لبریز شده بود، اسلام را دریچه ای به سوی زندگی عادلانه و زیبا دانستند و به همین دلیل به راحتی و با اشتیاق آن را پذیرفتند. در این زمان فرهنگ جالبی به نام "فرهنگ ایرانی اسلامی" به وجود آمد. در واقع، عنوان فرهنگ ایرانی جای خود را به فرهنگ ایرانی اسلامی داد. ایرانیان به دلیل روح عدالت خواهانه حضرت علی (ع)، به پیروی از این امیر مومنان برخاستند و برخلاف اکثر سرزمین های اسلامی که غالبا از سرزمین های عرب بودند، روی به آیین تشیع آوردند.

با به وجود آمدن فرهنگ ایرانی اسلامی، اسلام به شکل تازه ای خود را نشان داد و به طرز جالبی انتشار یافت. و دانشمندان بزرگی از ایران، پس از اسلام ظهور کردند و به شهرت جهانی رسیدند. چنانچه رهبر مسلمانان، امام خامنه ای گفته اند که:"اسلام به زبان عربی وارد ایران شد، اما به زبان فارسی ترویج پیدا کرد و در طول قرن های متمادی، بیشترین معارف اسلامی و سخنان حکمت آمیز به وسیله ایرانیان فارسی زبان در میان ملت ها انتشار یافت."

 

پانوشت: عده زیادی از تاریخ شناسان بر این معتقدند که اگر اسلام به ایران نمی آمد، مسیحیت ایران را فرا می گرفت.
برچسب ها : ایران اسلامی , انقلاب اسلامی ایران , جمهوری اسلامی ایران , اسلام در ایران , مسلمانان ایران ,
دسته بندی : اسلام , فرهنگ ایرانی اسلامی ,

شیطان پرستی

"آنها پیروان شیطانند جایگاهشان جهنم است و هیچ راه فراری ندارند." 121 نساء

 

شیطان پرستی، نام فرقه ای است که به پرستش شیطان روی آورده اند و به آن ایمان دارند. این فرقه به چند سال اخیر مربوط نمی شود و تاریخچه آن به هزاران سال قبل بر می گردد. به نظر می رسد که ریشه آن در آفریقا باشد اما، امروزه بیشترین جمعیت پیروان این آیین، در اروپا و آمریکا ساکن هستند، و هم اکنون به ترویج این عقیده در سراسر جهان مشغولند. تا جایی که رد پای این فرقه در همه جا دیده می شود، و شاید حداقل طبق ظاهر نام این فرقه، بارز ترین دشمن خداوند باشند.

از نظر عقیده، شیطان پرستان به دو دسته تقسیم می شوند. گروهی به جهان آخرت و بهشت و جهنم ایمان دارند و معتقدند که در این دنیا به شیطان خدمت می کنند تا روزی که مرگشان فرا رسد و پس از آن هم در جهنم در کنار شیطان می مانند و به خدمت شیطان در می آیند. گروهی هم معتقدند که در این دنیا باید آنقدر به شیطان خدمت کنند تا شیطان به آنها نیرویی بدهد که بتوانند در این دنیا جاودان بمانند و خود را از مرگ نجات دهند.این تقسیم بندی چندان هم مستند نیست، اما طبق شواهد و مدارک موجود، این طور برداشت می شود.

اما طبق گفته خداوند، آنها راهی از پیش نخواند برد و در قیامت هم شیطان آنها را رها می کند و خود دچار سخت ترین عذاب می شود.
برچسب ها : شیطان پرستی , شیطان پرستی در غرب , آیین های نو ظهور , دین شناسی , شیطان ,
دسته بندی : شیطان ,
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]
درباره ما

زندگی به زیبایی خدا...
زندگی به زیبایی اسلام!
ایجاد کننده وبلاگ : محمدرضا اسماعیل بیگی
banner 240x200px

آمار وبلاگ

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :