بوی دین زندگی به زیبایی خدا... زندگی به زیبایی اسلام! tag:http://booyedin.mihanblog.com 2018-05-25T21:06:09+01:00 mihanblog.com تیم امنیتی صونا 2014-02-27T15:54:23+01:00 2014-02-27T15:54:23+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/60 محمدرضا اسماعیل بیگی “و خداوند هرگز برای کافران به زیان مومنان راهی قرار نداده است.” ۱۴۱ نساءبا سلام خدمت همه دوستان عزیز. به امید خدا وب سایت “صونا” با هدف آموزش امنیت اطلاعات و هک و مقابله فعالیت خودش رو در راستای کمک به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران در جنگ سایبری شروع میکنه. از کلیه عزیزانی که در این زمینه فعالیت دارند دعوت به همکاری میشه. ضمنا دوستانی که مایل به تبادل لینک هستن، پیام بدن. صونا رو اینجا ببینید.با نظراتتون ما رو یاری کنید.
“و خداوند هرگز برای کافران به زیان مومنان راهی قرار نداده است.” ۱۴۱ نساء

با سلام خدمت همه دوستان عزیز. به امید خدا وب سایت “صونا” با هدف آموزش امنیت اطلاعات و هک و مقابله فعالیت خودش رو در راستای کمک به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران در جنگ سایبری شروع میکنه. از کلیه عزیزانی که در این زمینه فعالیت دارند دعوت به همکاری میشه. ضمنا دوستانی که مایل به تبادل لینک هستن، پیام بدن. صونا رو اینجا ببینید.

با نظراتتون ما رو یاری کنید.


]]>
انقلاب یا انفجار؟! 2013-12-03T16:35:28+01:00 2013-12-03T16:35:28+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/59 محمدرضا اسماعیل بیگی با سلام خدمت همه دوستان عزیز و عرض پوزش به خاطر این که توی این مدت دراز و طولانی نبودم و وبلاگ، تقریبا خوابیده بود. ایشالا به مرور بتونم دوباره وبلاگ رو سامان بدم.ضمن فرا رسیدن ایام محرم و اربعین و عرض تسلیت به همه مسلمانان و آزادگان دنیا میخواستم یخورده راجب عاشورا و واقعه بزرگی که توی این روز شکل گرفت صحبت کنم. البته اگه بخوام به طور کلی و از ابتدا راجب این موضوع صحبت کنم، بحث خیلی طولانی و تکراری میشه. البته به مرور به پست های مربوط به این موضوع توی وبلاگ اضافه میکنم. چیزی که امروز میخوام بگم با سلام خدمت همه دوستان عزیز و عرض پوزش به خاطر این که توی این مدت دراز و طولانی نبودم و وبلاگ، تقریبا خوابیده بود. ایشالا به مرور بتونم دوباره وبلاگ رو سامان بدم.
ضمن فرا رسیدن ایام محرم و اربعین و عرض تسلیت به همه مسلمانان و آزادگان دنیا میخواستم یخورده راجب عاشورا و واقعه بزرگی که توی این روز شکل گرفت صحبت کنم. البته اگه بخوام به طور کلی و از ابتدا راجب این موضوع صحبت کنم، بحث خیلی طولانی و تکراری میشه. البته به مرور به پست های مربوط به این موضوع توی وبلاگ اضافه میکنم. چیزی که امروز میخوام بگم، در مورد ماهیت قیام امام حسین (ع) هست.
خب یکی از مسائلی که توی این زمینه مطرح میشه اینه که آیا نهضت عاشورا از نوع یک انقلاب هست و یا یک انفجار. اصولا اتفاق هایی که در آن انسان در موقعیتی قرار می گیرد که حرفی میزند و یا مرتکب عملی میشود که خلاف ایمان عقلی اوست و فقط تحت شرایط حاکم اون کار رو انجام داده و میشه گفت خارج از کنترل و اراده خودش بوده. اما در قیام عاشورا، امام حسین به تک تک افرادش اجازه نمی دهد که قیامشان انفجاری باشد و بار ها در مکان های مخلف به بهانه هایی میخواهد اصحابش را مرخص کند و به اصحابش میگوید که سرانجام این قیام برای شما مرگ و شهادت است و حتی در شب آخر نیز چراغ ها را خاموش میکند تا از اصحابش آنهایی که قصد رفتن دارند و از رفتن نیز خجالت می کشند، با خیال راحت بروند. و این همان چیزی است که به قیام عاشورا و شهدای آن ارزش می دهد.
لازم است بدانید که در اسلام، انقلاب های انفجاری به هیچ وجه مورد پذیرش خداوند نیستند.
]]>
انگشت رنگی 2013-05-31T07:20:28+01:00 2013-05-31T07:20:28+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/58 محمدرضا اسماعیل بیگی امروز شرکت در انتخابات نه فقط یک وظیفه اجتماعی و ملی است، بلکه یک وظیفه شرعی اسلامی و الهی است که شکست در آن، شکست جمهوری اسلامی است. که حفظ آن بر همه مردم از «بزرگترین واجبات» و فرایض است و وسوسه در آن از شیطان بلکه عمال شیطان بزرگ است. "صحیفه امام، جلد 19،ص329"سلام به همه. قبل از هر چیز بابت آپدیت نکردن وبلاگ توی این یه مدت پوزش میخوام، ایشالا یخورده سرم خلوت بشه، جبران می کنم. وبلاگ انگشت رنگی رو به مناسبت سال حماسه سیاسی و اقتصادی ساختم و فعلا بیشتر مطالبش راجع به انتخابات ریاس امروز شرکت در انتخابات نه فقط یک وظیفه اجتماعی و ملی است، بلکه یک وظیفه شرعی اسلامی و الهی است که شکست در آن، شکست جمهوری اسلامی است. که حفظ آن بر همه مردم از «بزرگترین واجبات» و فرایض است و وسوسه در آن از شیطان بلکه عمال شیطان بزرگ است. "صحیفه امام، جلد 19،ص329"

سلام به همه. قبل از هر چیز بابت آپدیت نکردن وبلاگ توی این یه مدت پوزش میخوام، ایشالا یخورده سرم خلوت بشه، جبران می کنم. وبلاگ انگشت رنگی رو به مناسبت سال حماسه سیاسی و اقتصادی ساختم و فعلا بیشتر مطالبش راجع به انتخابات ریاست جمهوری و حماسه سیاسی هست که مطالبش به مرور اضافه میشه. دوستان حتما سر بزنید، چون مطالب خوبی داره (ضمنا نظر هم فراموش نشه).
عزیزانی که میخوان با این وبلاگ، یعنی انگشت رنگی، تبادل لینک کنن، با همین عنوان لینکش کنن و بعد توی همون وبلاگ کامنت بذارن که با چه عنوانی لینکشون کنم.
وبلاگ انگشت رنگی رو اینجا ببینید.
ممنون، یا علی
]]>
سخن گفتن 2013-02-13T18:54:54+01:00 2013-02-13T18:54:54+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/57 محمدرضا اسماعیل بیگی زبان عاقل در پشت قلب او قرار دارد،و قلب احمق پشت زبان اواست. "نهج البلاغه، خطبه 176"یکی از سخنان شگفت انگیز و پر معنی امام اول شیعیان، امام علی (ع) این جمله است که یکی از تفاوت های فرد عاقل و احمق را مشخص می کند. منظور از این سخن این است که فرد عاقل، زبان خود را بدون تفکر رها نمی کند و قبل از سخن گفتن تفکر می کند و گاهی نیز مشورت می کند، بنابراین زبانش تابع قلب و فکر اوست، اما فرد نادان بدون اندیشه و تفکر هر سخنی را به زبان می آورد و از این رو قلب احمق تابع زبان اوست و در پشت آن پنهان شده است. زبان عاقل در پشت قلب او قرار دارد،و قلب احمق پشت زبان اواست. "نهج البلاغه، خطبه 176"

یکی از سخنان شگفت انگیز و پر معنی امام اول شیعیان، امام علی (ع) این جمله است که یکی از تفاوت های فرد عاقل و احمق را مشخص می کند. منظور از این سخن این است که فرد عاقل، زبان خود را بدون تفکر رها نمی کند و قبل از سخن گفتن تفکر می کند و گاهی نیز مشورت می کند، بنابراین زبانش تابع قلب و فکر اوست، اما فرد نادان بدون اندیشه و تفکر هر سخنی را به زبان می آورد و از این رو قلب احمق تابع زبان اوست و در پشت آن پنهان شده است.
مسلمان باید تفکر کند و عاقل باشد، پس چقدر خوب است که ما به عنوان یک مسلمان، واقعا، قبل از گفتن هر حرفی، کمی درباره آن فکر کنیم تا نشانه های  مسلمانی در ظاهرمان نیز آشکار شود.
]]>
قاتلان امام حسین (ع) 2012-11-28T13:16:13+01:00 2012-11-28T13:16:13+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/56 محمدرضا اسماعیل بیگی سلام خدمت همه دوستان.در مورد واقعه عاشورا که همهتون کم و بیش اطلاع دارید و با یخورده جستجو توی اینترنت اطلاعات زیادی میتونید به دست بیارید. توی این پست فقط میخوام قاتلان امام حسین (ع) و سردمداران ارتش یزید رو معرفی کنم و سرانجام کارشون رو بگم.منبع این اطلاعاتی که اینجا میذارم از گروه جبهه جهادگران مجازی هست و گفتن که «تکیه خبر» با استناد به دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع)، فهرستی از اصلی‌ترین دشمنان کاروان حسینی(ع) و چگونگی مرگ اونا رو تهیه کرده که توی جدول زیر ارائه می‌شه:بر سلام خدمت همه دوستان.
در مورد واقعه عاشورا که همهتون کم و بیش اطلاع دارید و با یخورده جستجو توی اینترنت اطلاعات زیادی میتونید به دست بیارید. توی این پست فقط میخوام قاتلان امام حسین (ع) و سردمداران ارتش یزید رو معرفی کنم و سرانجام کارشون رو بگم.
منبع این اطلاعاتی که اینجا میذارم از گروه جبهه جهادگران مجازی هست و گفتن که «تکیه خبر» با استناد به دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع)، فهرستی از اصلی‌ترین دشمنان کاروان حسینی(ع) و چگونگی مرگ اونا رو تهیه کرده که توی جدول زیر ارائه می‌شه:

برای دیدن جدول به ادامه مطلب مراجعه کنید
]]>
دشنام ممنوع 2012-10-05T15:57:00+01:00 2012-10-05T15:57:00+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/55 محمدرضا اسماعیل بیگی "و آنهایی را که جز خدا می خوانند دشنام ندهیدکه آنان از روی دشمنی و نادانی به خدا دشنام خواهند داد" 108 انعامبعضی از مومنین، به دلیلی ناراحتی شدیدی که از مشرکان داشتند، به آنها دشنام می دادند و آنها را به باد ناسزا می گرفتند. قرآن این مسئله را به صراحت رد می کند و دشنام را برای همه، منع می کند و مسلمانان را به رعایت ادب و احترام و سخن نیکو دعوت می کند. ناسزا، که در کل کاری غیر اخلاقی است، اما در مورد ناسزا گفتن به مشرک باید گفت که دو دلیل اساسی برای منع آن وجود دارد؛ اول این که با ناسزا و دشن "و آنهایی را که جز خدا می خوانند دشنام ندهیدکه آنان از روی دشمنی و نادانی به خدا دشنام خواهند داد" 108 انعام

بعضی از مومنین، به دلیلی ناراحتی شدیدی که از مشرکان داشتند، به آنها دشنام می دادند و آنها را به باد ناسزا می گرفتند. قرآن این مسئله را به صراحت رد می کند و دشنام را برای همه، منع می کند و مسلمانان را به رعایت ادب و احترام و سخن نیکو دعوت می کند. ناسزا، که در کل کاری غیر اخلاقی است، اما در مورد ناسزا گفتن به مشرک باید گفت که دو دلیل اساسی برای منع آن وجود دارد؛ اول این که با ناسزا و دشنام، نمی توان کسی را به راه راست دعوت کرد و از مسیر غلط و انحراف باز داشت و چه بسا سرسختی و لجاجت آن شخص، بیشتر شود، دوم این که ناسزا باعث می شود که مقدماتی فراهم شود که آن شخص نیز دین و آیین مومنین را نیز به دشنام و ناسزا بگیرد. در هر حال باید توجه داشت، که به فرد گناهکار و حتی مشرک، به چشم یک بیمار نگاه کنیم، همانظور که شخص بیمار باید مداوا شود، شخص گناهکار هم باید متوجه خطای خود شود و مداوا شود. و نباید به آن به چشم یک دشمن نگاه کرد.
منطق قرآن بر اساس استدلال است و اسلم اینطور دستور داده که به دور از هر گونه دشنام و بد گویی و با منطق و استدلال برخورد کنیم، همچنین پیشوایان اسلام نیز در این زمینه، دستوران و سخنان زیادی داشته اند و همواره بر منطق و استدلال و دوری از دشنام و بدگویی تکیه داشته اند.
]]>
کاملترین برنامه 2012-07-30T05:56:14+01:00 2012-07-30T05:56:14+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/54 محمدرضا اسماعیل بیگی "ما در این کتاب هیچ چیزی را فروگذار نکردیم." 38 انعام  محدوده دستورات اسلام، بسیار گشترده است و تنها مسائل عبادی و بندگی را در بر نمی گیرد. بلکه تمام ابعاد زندگی انسان، از قیبل بعد فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، حکومتی، سیاسی، اقتصادی، بهداشتی، نظامیف قضایی، خانوادگی و ... را در بر می گیرد. در واقع می توان به اسلام و کتاب آن قرآن، به این دید نگاه کرد که نسخه ای است که خداوند برای زندگی انسان در دنیا پیچیده است و خداوند که به همه ی امور انسان آگاه است، هیچ چیز را در آن فروگذار نکرده "ما در این کتاب هیچ چیزی را فروگذار نکردیم." 38 انعام


 محدوده دستورات اسلام، بسیار گشترده است و تنها مسائل عبادی و بندگی را در بر نمی گیرد. بلکه تمام ابعاد زندگی انسان، از قیبل بعد فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، حکومتی، سیاسی، اقتصادی، بهداشتی، نظامیف قضایی، خانوادگی و ... را در بر می گیرد. در واقع می توان به اسلام و کتاب آن قرآن، به این دید نگاه کرد که نسخه ای است که خداوند برای زندگی انسان در دنیا پیچیده است و خداوند که به همه ی امور انسان آگاه است، هیچ چیز را در آن فروگذار نکرده است و هیچ نیازی برای انسان نیست که پاسخ آن را اسلام و قرآن نداده باشد. زندگی انسان پر است از فراز و نشیب ها و سوال ها و معماهایی که باید جوابی برای آنها پیدا کرد، وقتی ما میدانیم که جواب تمام این سوال ها را خداوند در قرآن برای ما بیان کرده است، دیگر چه نیازی به سپردن گوشمان به کسی غیر از خدا و بنده ی خداست؟

]]>
امید 2012-05-10T14:59:47+01:00 2012-05-10T14:59:47+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/53 محمدرضا اسماعیل بیگی "آنان که ایمان آورده، و کسانی که هجرت کرده و در راه خدا جهاد نموده اند، آنان به رحمت خدا امیدوارند، و خداوند آمرزنده ی مهربان است." 218 بقرهامید به پیروزی و رستگاری، یکی اصلی ترین خصوصیات مومنین است؛ چرا که امید سبب حرکت می شود و بدون حرکت، رسیدن به مقصد، غیر ممکن است. امید راهگشای مشکلات، آرامش دهنده و زنده کننده ی روح انسان است و باعث می شود در رسیدن به هدف خود، راسخ تر و پایدار تر باشد و کمتر دچار انحراف بشود. البته امیدواری، شرایطی دارد، از جمله این که باید در کنار امیدوار بودن، اسباب و وش "آنان که ایمان آورده، و کسانی که هجرت کرده و در راه خدا جهاد نموده اند، آنان به رحمت خدا امیدوارند، و خداوند آمرزنده ی مهربان است." 218 بقره

امید به پیروزی و رستگاری، یکی اصلی ترین خصوصیات مومنین است؛ چرا که امید سبب حرکت می شود و بدون حرکت، رسیدن به مقصد، غیر ممکن است. امید راهگشای مشکلات، آرامش دهنده و زنده کننده ی روح انسان است و باعث می شود در رسیدن به هدف خود، راسخ تر و پایدار تر باشد و کمتر دچار انحراف بشود. البته امیدواری، شرایطی دارد، از جمله این که باید در کنار امیدوار بودن، اسباب و وشرایط لازم را محیا نمود و در راه رسیدن به مقصد تلاش کرد؛ امید، به تنهایی، نه تنها باعث موفقیت نمی شود، بلکه حتی فرد را دچار شکست و مشکلات دیگری می کند.
از مهم ترین مشخصه های یک مسلمان، امید به ظهور است که باید نمونه ی بارز امیدواری باشد. امید به ظهور منجی عالم، حضرت امام مهدی (عج) باعث روحیه ی بی نظیر و بیشتر شدن امیدواری ها در دیگر مراحل زندگی می شود.
]]>
نماز 2012-02-27T18:09:33+01:00 2012-02-27T18:09:33+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/52 محمدرضا اسماعیل بیگی "نماز را برپا دار تا به یاد من باشى." 14 طهنماز یکی از اصلی ترین عبادت های مسلمانان است که در این دین جز امور واجب به شمار می رود و از اصلی ترین شرایط مسلمانی است. معادل این واژه به عربی که در قرآن آمده، "صلاة" است که به معنی خم شدن و سر فرود آوردن در مقابل خداوند است که دلایل و فواید معنوی و غیر معنوی زیادی برای این کار ذکر شده است. اصل نماز در قرآن آمده و خداوند به طور مستقیم از مسلمانان خواسته که این فریضه بزرگ را انجام دهند، اما کم و کیف و چگونگی ادای آن در قرآن ذکر شده، و مانند سایر اعمال "نماز را برپا دار تا به یاد من باشى." 14 طه

نماز یکی از اصلی ترین عبادت های مسلمانان است که در این دین جز امور واجب به شمار می رود و از اصلی ترین شرایط مسلمانی است. معادل این واژه به عربی که در قرآن آمده، "صلاة" است که به معنی خم شدن و سر فرود آوردن در مقابل خداوند است که دلایل و فواید معنوی و غیر معنوی زیادی برای این کار ذکر شده است. اصل نماز در قرآن آمده و خداوند به طور مستقیم از مسلمانان خواسته که این فریضه بزرگ را انجام دهند، اما کم و کیف و چگونگی ادای آن در قرآن ذکر شده، و مانند سایر اعمال دیگر، خداوند آموزش انجام آین اعمال را بر عهده پیامبر بزرگ اسلام گذاشته است. چرا که در قرآن آیه ای وجود ندارد که بگوید نماز را چطور بخوانیم، چند رکعت باشد و ... و اینها توسط پیامبر اسلام شرح داده شده است.
نماز با این که در دیگر ادیان هم بوده، اما در اسلام توجه خاصی به آن شده است، در اسلام نماز را باید 5 مرتبه در شبانه روز خواند که در مجموع 17 رکعت می شود. این کار جدا از این که فواید بیشماری برای خود ما دارد (که در پست های بعد به شرح آنها می پردازم)، نشان از احترام و سپاسگزاری ما نسبت به خدا، و نوعی تجدید پیمان با اوست. شاید بتوان یکی از بهترین فواید این کار را آرامش واقعی دانست که از جانب خداوند به انسان می رسد، و بدون شک هم آرامشی که از جانب خدا باشد، واقعی ترین نوع آرامش است.
]]>
فرشته مرگ 2012-01-22T06:21:54+01:00 2012-01-22T06:21:54+01:00 tag:http://booyedin.mihanblog.com/post/51 محمدرضا اسماعیل بیگی "بگو: فرشته مرگ که بر شما مامور شده، (روح) شما را می گیرد؛ سپس شما را به سوی پروردگارتان باز می گردانند." 11 سجده همانطور که خداوند امور زندگی انسان ها را به طور مستقیم خودش انجام نمی دهد و این امور را به دست بندگانش سپرده است، امور این جهان را نیز به دست گروهی از فرشتگانش تدبیر می کند. زیرا این رسم خداوند است که خواست خود را به دست اسبابش پیاده کند. در این میان، گروهی از فرشتگان مامور گرفتن جان ها هستند که در راس آنها، فرشته مرگ قرار گرفته است. در برخی از روایات هم آمده است کخ نام ای "بگو: فرشته مرگ که بر شما مامور شده، (روح) شما را می گیرد؛ سپس شما را به سوی پروردگارتان باز می گردانند." 11 سجده

همانطور که خداوند امور زندگی انسان ها را به طور مستقیم خودش انجام نمی دهد و این امور را به دست بندگانش سپرده است، امور این جهان را نیز به دست گروهی از فرشتگانش تدبیر می کند. زیرا این رسم خداوند است که خواست خود را به دست اسبابش پیاده کند. در این میان، گروهی از فرشتگان مامور گرفتن جان ها هستند که در راس آنها، فرشته مرگ قرار گرفته است. در برخی از روایات هم آمده است کخ نام این فرشته "عزراییل" است.

]]>